fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Přes bílé pláně okolo Otmíče

Mezi Brdskou pahorkatinou a Křivoklátskou vrchovinou se rozkládá krajina mírně zvlněná a zemědělsky obhospodařovaná, která má název Hořovická pahorkatina. Její část jsme právě dnes navštívili. Mnoho rozhledů, výhledů i pohledů na okolní kopce, vesnice a města nám naše cesta ukázala.  I zajímavé přírodní lokality je možno v této zimní krajině objevit a zažít nevídané. Tak se připravte, pozor a jdeme. No, a když už budete promrzlí po návratu domů jako my, můžete si připravit zdravou a na zahřátí ideální polévku. Recept naleznete zde .

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště v Lochovicích po zelené turistické značce směrem Tihava. Asi po 4 km odbočíme vpravo a po polní neznačené cestě dojdeme do obce Praskolesy. Zde narazíme na modrou turistickou značku, po které můžeme dojít zpět do Lochovic, místa startu. Po modré během cesty do Lochovic doporučuji navštívit neznačenou odbočku na  Otmíčskou horu a případně dále rozhlednu Zvonička, která je přístupná po předběžné domluvě.

Jak daleko

12,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.