fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Poutním areálem Skalka a okolím

Měl to být takový pěkný výlet (jako obvykle) do Brd, konkrétně do poutního areálu Skalka nad městem Mníšek pod Brdy. Poutní místo nabízí pěkně opravenou křížovou cestu, klášter Skalka a kapli sv. Máří Magdaleny. Dále je zde možnost si opéct buřt a občerstvit se v místním stánku. Je tu také pěkný výhled na okolní krajinu a město Mníšek pod Brdy. My jako obvykle nedáme zahálet našim končetinám a tak se vydáváme na malý okružní výlet okolím Brdských lesů. Na začátku vše vypadalo tak dobře, než se na nebi objevilo temné mračno. To postupně zakrylo celou oblohu. A to nebylo vše. Po chvíli, kterou jsme právě trávili nad Jezírkem nás zastihl liják a ten trval a trval až do konce našeho dnešního putování. A tak jsme byli moc rádi, že nás na parkovišti čekalo zaparkované a uvnitř suché auto. Po návratu domů se vyčasilo a my si mohli vychutnat rychlé Rýžové nudle se zeleninou a hlívou ústřičnou. Dobrou chuť a recept naleznete zde.

Kde

Okres Praha – západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Mníšek pod Brdy po červené turistické značce směrem k rozcestníku Skalka (zde prohlídka potního místa Skalka) a dále pokračovat až k rozcestníku Červený kříž rozcestí. Tady odbočíme vpravo a pokračujeme po žluté značce k dalšímu rozcestníku Jezírko. Z Jezírka se napojíme na modrou. Tou jdeme pod vyhlídkové místo Babka. Vyhlídku je možné též navštívit, ale nesmí pršet jako z konve. Pak lesem krátíme trasu neznačenou cestou až zpět na červenou a tou dojdeme na lesní parkoviště Mníšek pod Brdy.

Jak daleko

8,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.