fbpx
Pardubický krajVšechny kraje

Podél Sopřečského kanálu

Tentokrát putujeme rovinatou a písčitou krajinou poblíž Přelouče. Po vichřici, která poslední dobou zasáhla na celé naše území, jsme kromě vyvrácených stromů nacházeli velké množství spadaného jmelí. Škoda, že vánoce budou až za 10 měsíců. Opravdovým zážitkem pak byla cesta podél Sopřečského kanálu, který slouží k napájení Černého Nadýmače a Sopřečského rybníka. Oba rybníky jsou určené pro chov ryb a Nadýmač  je i pěknou přírodní památkou určenou na ochranu puchýřky útlé. Samotný kanál je pak odbočkou z Opatovického kanálu. Po nenáročné procházce nás doma čekala dobrota v podobě hovězího po burgundsku. Recept je zde.

Kde

Okres Pardubice, Pardubický kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z malého parkoviště v obci Břehy – Výrov po žluté turistické značce směrem přístřešek Nadýmač, zde odbočíme mírně vlevo a dojdeme k Sopřečskému rybníku. Pak se vracíme oklikou, viz mapa, až na žlutou značku, která nás dovede zpět na parkoviště Výrov. Trasa je de facto tzv. Výrovský okruh.

Jak daleko

8,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.