fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Po České silnici do Zadních Jetřichovic

Prázdniny se chýlily ke svému konci a také naše dovolená pomalu končila. A tak jsme vyrazili do turisticky hojně navštěvované oblasti Českého Švýcarska a Lužických hor. Přírodně krásná část české země pomalu ztrácí svojí svěžest a koberce smrků se mění činností kůrovce v zrzavé chomáče. Ale i zde dokáže příroda ukázat svou nezvyklou regenerační schopnost, a tak pevně věřím, že se za pár let opět budeme moci kochat všudypřítomnou zelení. Nově otevřená naučná stezka Česká silnice je pěknou ukázkou, jak aktivně strávit celý den v pískovcových skalách. V závěru putování jsme využili možnosti vystoupat na Malou Pravčickou bránu a do věží skal na zbytky hradu Šaunštejn. Zde nabádám ke zvýšené opatrnosti při výstupu na hrad a to jak dospělé, tak i jejich ratolesti. Výhled i dobrodružná cesta ale určitě stojí za to. Bezpečné cestování nejen zde vám přeje TuGu.

 

Kde

Okres Děčín, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z placeného parkoviště ve Vysoké Lípě jdeme po silnici a dále po žluté turistické značce směrem k rozcestníku Pod Šaunštejnem. Zde pokračovat po červené až k rozcestníku Česká silnice. Tady pokračovat po NS Česká silnice směrem na Zadní Jetřichovice. Pěkné a klidné místo Zadní Jetřichovice opustíme po zelené značce, po které vyrazíme zpět k rozcestníku Hluboký důl. Tady si cestu můžeme zkrátit po cyklostezce, až narazíme na červenou. Ta nás dovede na Malou Pravčickou bránu a dále ke zbytkům hradu Šaunštejn, ležícím vysoko ve věžích pískovcových skal. Pak pokračujeme po červené na žlutou a zpět do místa startu – Vysoké Lípy.

Jak daleko

15 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.