fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Na Klíč u Nového Boru

Jednou z opravdových dominant Lužických hor je vrch Klíč, již zdáli viditelný. Po zdolání náročného výstupu na znělcový kopec jste odměněni báječným výhledem do širého kraje Lužických hor, Českého středohoří, Českého Švýcarska i Českého ráje. Okolí vrcholu je pak plné vzrostlých bučin a travnatých luk, kopců a kopečků neméně podobných Klíči. To je tamější krajina, tak zvláštní a tajemná, ideální na výletničení i objevování nových míst. Další tipy na výlety pro tuto oblast můžete najít na blogu Turistického gurmána.

 

Kde

Okras Česká Lípa, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Svor – horní část vzhůru zprudka do kopce k vrcholu Klíč. Potom kousek zpět na červenou a dolů do údolí pod Klíčem až k asfaltové lesní cestě vhodné pro cyklisty s názvem Cesta k sousedům. Po ní lesem a loukou až do Svoru a na červenou turistickou. Po ní zpět do místa startu k rozcestníku Svor – horní část.

Jak daleko

8,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Na Klíč u Nového Boru

  • Ó jé, Klíč, moje srdeční záležitost! Kopec mého dětství a mládí. Jeden z nejkrásnějších kruhových výhledů. Pamatuju, když ještě šla značka přes kamenné pole. Ale taky jsem viděla, jak padají uvolněné kameny na stezku kousek od turistů. 🙂 Petra

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.