fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Na kole z Poděbrad do Lysé nad Labem a zpět

Jet na kole podél řeky rovinatou krajinou, ještě když fouká mírný větřík a teplota vzduchu přesahuje třicítku, je skvělý nápad i pocit.  Bez těžkých batohů  na zádech, jen kola překonávající přitažlivost zemskou, to je pro turistu zážitek k nezaplacení. Pravdou je, že po třiceti kilometrech začínají bolet hýžďové svaly a po čtyřiceti už člověk necítí záda v kříži. Prostě nic se nemá přehánět, ale co dělat, když na cestě zapomněli postavit ve vhodném místě most přes klidně tekoucí řeku. A tak musíme dojet ke vzdálenému přemostění a zpět na parkoviště. Tak zase někdy a někde na kole se na vás bude těšit TuGu.

Kde

Okres Nymburk, kraj Středočeský, Česko

 

Kudy, kam, co

Z neplaceného Parkoviště cyklostezka v Poděbradech vyrazíme po cyklostezce po proudu řeky až k mostu Bohumila Hrabala u Lysé nad Labem. Po překonání mostu pak budeme pokračovat zpět do Poděbrad také po cyklostezce a to po druhé straně řeky. V Poděbradech pak přejedeme přes silniční most (ulice Pražská) zpět na parkoviště.

Jak daleko

52,4 km výletní okruh

Pro koho a co s sebou

Cyklista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.