fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Peklo u Nového Města nad Metují

Peklo si představuji asi trochu jinak, ale tohle Peklo vám mohu vřele doporučit. Je jen kousek od Nového Města nad Metují v údolí řeky Metuje. Samotné město a hlavně jeho historická část leží na ostrohu nad řekou, která jeho ráz ovlivňovala. Mezi nejzajímavější místa města patří opevnění, zámek, podloubí a městská památkové rezervace, do které mimo jiné patří zajímavá ulička Na Zadomí. My jsme jí málem minuli a to by byla opravdová škoda. Jedná se vlastně o uličku, která obchází domy, které mají své hlavní vchody na náměstí. Sloužila údajně jako hnojiště, k obraně a jako sklad materiálu. Dnes je pěkně opravená a působí velmi romanticky. Je z ní pěkné pokoukání do údolí Metuje i na penziony, hotely a pokračující část nového a mladého města a také na skalnatý ostroh pod uličkou. No, a pokud budete z naší pekelné vycházky hladoví, můžete si připravit kuře se slaninou a vinnou omáčkou zde.

Kde

Okres Náchod, Královehradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z náměstí Jana Husa v Novém Městě nad Metují po prohlídce náměstí, zámku a zámecké zahrady vyrážíme po červené turistické značce směrem k rozcestníku Nové Město n. Met. – Rychta. Zde se napojíme na žlutou značku. Po ní dojdeme až na rozcestník Peklo – tur. ch. Zde navážeme na červenou, po které se vrátíme do místa startu na náměstí Jana Husa v Novém Městě nad Metují.

Jak daleko

13,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.