fbpx
Jihomoravský krajVšechny kraje

Pálavou

Velmi teplé a slunečné počasí nás provázelo po celou dovolenou po jižní Moravě. Velkou výhodou však bylo stálé pofukování větru, takové, jaké známe při pobytu u moře a které nás osvěžovalo, když jsme stoupali na Stolovou horu, Sirotčí hrádek a naposledy i na Děvičky. Krásné výhledy na okolní krajinu, vodní plochy i vinice a také vápencové útvary nás provázely po celou dobu putování Pálavou. Je to krásná vápencová krajina a navíc je to chráněné území plné překvapivých i méně překvapivých objevů, jak biologických tak archeologických. Některé objevy najdete i v dnešní fotogalerii. A něco dobrého a osvěžujícího na zub při objevování najdete zde.

Kde

Okres Břeclav, Jihomoravský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Ze silnice jdoucí mezi Mikulovem a Klentnicí je odbočka po červené turistické značce na Stolovou horu. Tou se vydáme. (U silnice je také možnost na souběžné polní cestě zaparkovat). Po červené značce dojdeme až ke zřícenině hradu Děvičky. Z Děviček se budeme vracet po modré turistické značce k rozcestníku Perná. Tady půjdeme kousek po červené , abychom se napojili na Vinařickou NS Mikulov a po ní se vrátili silnicí zpět do místa startu.

Jak daleko

12,9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.