fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Okolo Vltavy s kulturní tečkou

Tentokrát přináší TuGu tip na malý okruh okolo řeky Vltavy v Praze. Vydáváme se na místa až téměř tajuplná, jakým je ostrov Císařská louka, abychom řeku překonali poněkud netradičním způsobem, a to plavbou přívozem. Ten nás naopak dostane do míst velmi vyhledávaných nejen stálými obyvateli města, ale i jeho návštěvníky a tou je pražská Náplavka. Celé putování pak zakončujeme uměleckou tečkou. Tou je návštěva nevšedního a netradičního Mausolea v budově bývalého a nově opraveného zlíchovského lihovaru s díly asi nejznámějšího českého umělce Davida Černé jeho přátel. Tam uvidíte i uslyšíte něco, co jste asi nikde jinde neviděli a neslyšeli. Pěkné pokoukání, poslouchání se zamyšlením vám přeje TuGu a závěrem přidávám recept na gratinovaný lileček zde.

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

K putování využijte přiloženou mapu

Jak daleko

4,4 km z A do B, body možno spojit jízdou tramvají

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.