fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Okolo Vltavy na Dívčí Kámen

To místo jsme navštívili již opakovaně a vždy v zimním období. V této zimní době je to oblast opuštěná a bez lidí. Při minulé návštěvě, kdy byla krajina také liduprázdná, jen v pokladně seděla paní a vybírala vstupné. Tentokrát na pokladně nikdo nebyl a na zřícenině jsme byli téměř sami. Jak romantické. A podobně na tom byla i cesta okolo Vltavy a dále lesy. Taková jihočeská předjarní pohodička. A nakonec nás čekala na hotelu dobrůtka v podobě buchtiček se šodó, kterou jsme si dali. Recept na tuto dobrotu naleznete zde.

Kde

Okres Český Krumlov, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Třísov jdeme nejprve po NS Třísov – Dívčí kámen – Holubov a to tak dlouho, než narazíme na červenou turistickou značku. Tou se vydáme podél řeky Vltavy malebným údolím až k rozcestníku U Cáby. Zde odbočíme vlevo a po zelené značce dojdeme na silnici Zastávka – Pod Třebištěm. Tady odbočíme opět vlevo, abychom po krátké době došli na cyklostezku 1127. Ta nás bezpečně a v klidu zavede až k turistickému rozcestníku Adolfov a to na žlutou značku. Tou se vydáme směrem zřícenina hradu Dívčí Kámen.  Po prohlídce zříceniny budeme už pokračovat červenou zpět na již zmíněné parkoviště.

Jak daleko

13,3 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.