fbpx

Okolo lomu Alkazar

Jedno z patrně nejúchvatnějších údolí řeky Berounky, tak to je úsek mezi Berounem a Karlštejnem. Údolí řeky se tu zařezává do úzkého krasového vápencového kaňonu. Okolo řeky vede hojně využívaná cyklostezka, což může být pro pěší občas znepříjemňujícím faktorem. Určitě se ale jedná o jedno z nejmalebnějších míst Českého krasu, které jsme tentokrát s TuGu navštívili a o kterém vám přinášíme dnešní fotoreportáž. Kdo ještě neviděl zdejší krajinu, ten ať neváhá a využije těchto krásných letních dnů k návštěvě. To vám doporučuje TuGu.

 

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

My parkovali v Hostimi (část Berouna) a vydali se údolím po proudu Loděnice, po žluté turistické značce až k řece Berounce. Tady se žlutá napojí na cyklotrasu Po stopách Českých králů. Tady odbočíme doprava a vydáme se proti proudu řeky směrem do Berouna. Asi po 2,5 km odbočíme opět vpravo a neznačenou stezkou se pokoušíme dojít na silnici mezi Berounem a Hostimí. Tyto stezky jsou neoficiální. Jsou vyšlapané trempy, kteří zdejší krajinu hojně navštěvují a milují. Po kilometru dojdeme na již zmíněnou silnici, po které se vrátíme zpět do Hostimi.

Jak daleko

7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.