fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Okolo jezera Most

Jezero Most vzniklo rekultivací hnědouhelného lomu Ležáky. Hloubka jezera je 75 metrů. Na délku měří 2,5 km, na šířku 1,5 km a bylo zpřístupněno v roce 2020. My jsme jezero navštěvovali pravidelně a při této naší poslední návštěvě jsme byli opravdu nadšeni. Projekt se dle mého názoru povedl. Čistá až průzračná voda plná života, krásné pláže, přístavní mola, přístaviště i komerční zóna odpovídají nejnovějším trendům a přispívají tak k dobré pohodě. To poslední, co nám nechybělo bylo teplé a slunečné zářijové počasí. Krásnému jezernímu projektu nepřeji nic menšího, nechť ať vzkvétá a ať je takových projektů pro přírodu i lidi co nejvíce. A vy, kteří jste ještě jezero Most nenavštívili si třeba můžete připravit při večerním grilování souvlaki. Recept najdete zde. A ještě více receptů na vaše grilování najdete v našem nejnovějším stolním kalendáři Grilujeme na rok 2023 od vydavatelství Presco group, který si můžete koupit v každém lepším papírnictví nebo na internetu zde.

Kde

Okres Most, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Cesta vede okolo jezera dle mapy. My jsme bez problému zaparkovali na dolním parkovišti U jezera.

Jak daleko

10,4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, s kočárkem, na kole, na bruslích

Další tipy na jezero Most zde

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.