fbpx
Všechny kraje

Okolo českého moře aneb na Mácháč

Zvláštní atmosféra středomoří s vůní borovic, písků, písečných stezek a cest, písečných pláží a velká vodní hladina, tak to je Máchovo jezero a jeho bezprostřední přírodní okolí. Jedinečnou přírodu zde dotváří také slatinné bažiny zvané Swamp, nezvyklé v naší krajině. Jistě se jedná o unikátní prostředí hojně využívané jak člověkem pro rekreaci, tak živočichy a rostlinami. Pěkné a klidné procházky vám přeje TuGu.

Kde

Okres Česká Lípa, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

My jsme vyráželi z parkoviště v ulici Husova a parkem Masarykovy sady. Zde jsme se napojili na žlutou značku. Po ní jsme pokračovali směrem Břehyňský rybník a dále až ke Starým Splavům. Zde jsme pokračovali neznačenou cestou podél pobřeží Máchova jezera skrze kempy na pobřeží. Po necelých dvou km putování jsme narazili na červenou. Po ní jsme došli až k odbočce Doksy železniční stanice. Zde jsme odbočili doleva a dali se po naučné stezce Swamp. Ta nás provedla poslední částí zajímavého okolí Máchova jezera prakticky až na parkoviště v Husově ulici, místa našeho startu.

Jak daleko

17km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.