fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Okolo Bílého Labe

Termín, kdy a kam pojedeme, nemáme plně pod kontrolou. I když meteorologové varovali před nepřízní počasí, my s heslem: není špatného počasí jen špatného oblečení, vyrážíme podél Bílého Labe směrem Bouda U Bílého Labe. Během pár desítek minut máme svrchní vrstvy promáčené tajícím sněhem. Ten se nepřetržitě sype z oblohy. Naštěstí nefouká slibovaný vítr. Během hodiny už ale máme promáčené oblečení komplet, a tak snad kromě spodního prádla a bot není na nás suchého místa. Naštěstí se během pochodu do kopce zahříváme, a tak nám není taková nepříjemná vlhká zima. Možná horší je cesta dolů. Sice jsme se čajem a polévkou občerstvili a zahřáli, ale i tak nám oblečení dostatečně neuschlo. Se svou ženou si vyprávíme veselé příhody, abychom na všudypřítomné vlhko a nepohodu zapomněli. To se nám daří až do stoupání na Labskou, kde jsme ubytováni. Tady hovor vázne a vyčerpaní a promáčení před setměním přicházíme do tepla a sucha hotelu. Proč dýňové špagety nevím, ale pokud by je měli na jídelníčku hotelu, tak bychom si je rádi objednali. Vy si je můžete samozřejmě připravit i v zimním období sami. Recept naleznete zde.

Kde

Okres Trutnov, Královehradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku U Dívčí lávky, kam nás přivezl autobus Labské, jdeme stálým mírným stoupáním po modré turistické značce až k Boudě U Bílého Labe. Po krátkém odpočinku a občerstvení v restauraci se vracíme zpět po téže cestě, po modré, ale tentokrát pokračujeme dále až k rozcestníku ve Špindlerově Mlýně, Špindl. Mlýn – most. Zde odbočíme a dále pokračujeme po zelené značce až na Labskou, kde jsme měli ubytování.
Tip. Za dobrých povětrnostních podmínek je možné využít k návratu do Špindlerova Mlýna tzv. Dřevařskou cestu jdoucí svahem. Je značená žlutou značkou.

Jak daleko

12,6 km z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, sněžnice v zimním období vítány

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.