fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Okolo Berounky na Čertovu skálu

Řeka Berounka tady teče klidně, občas mírně proudí a tvoří v korytu zelené ostrůvky. Ideální místa pro lov ryb i k odpočinku, který zde často trávil i spisovatel Ota Pavel. A když přeplujete řeku přívozem Branov, dostanete se do malebného údolí V Luhu. Tady stojí pamětní síň spisovatele Oty Pavla, domeček, kde jeho otec trávil s rodinou dny volna a chodil rybařit. Řeka tu teče údolím plného luk, bez viditelného zásahu člověka, prostě samá tráva a stromy okolo řeky. To vše sevřené okolními stráněmi a skalami. Nádherná vycházka místy, kterými procházel i Ota Pavel. A ten si uměl vybrat. Ať si i vy umíte vždy dobře vybrat, to vám přeje TuGu.

 

Kde

Okres Rakovník, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

My vyráželi od rozcestníku Nezabudický mlýn po silnici též pro cyklisty č. 0045 směrem k hostinci U Rozvědčíka a dále až k rozcestníku U Kouřimecké rybárny. Tady odbočíme doprava a po červené turistické značce stoupáme do kopce až k přístřešku. Zde odbočíme opět napravo a sestoupíme po neznačené stezce na nechráněnou vyhlídku Čertova skála. Dále doporučuji nevracet se zpět na červenou, ale pokračovat lesní neznačenou cestou dle přiložené mapy, až asi po 2 km narazíme na červenou. Po ní se vrátíme zpět do místa startu – k Nezabudickému mlýnu.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.