fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Okolím Olešnice v Orlických horách

V době naší návštěvy Orlických hor jsme navštívili Zemskou bránu (Údolím Divoké Orlice) ležící spíše na východě. Dnes pro změnu vyrážíme z Olešnice v Orlických horách a to na úplném západě. Slunečný den na nás působí pozitivně, jen silný vítr snižuje pocitovou teplotu a i celkovou pohodu. V první části výletu se necháváme unášet rozhledy do okolní krajiny a to až na zasněžené vrcholy Krkonoš. Ta druhá část prochází údolím potoka Bělidlo, kde můžeme obdivovat řadu chalup a chaloupek zastupující místní architekturu. Celé putování pak končí návštěvou Utzova mechanického betlému, který je vystaven v budově informačního centra na náměstí v Olešnici (nutno rezervovat anebo sledovat návštěvní dobu). S jarní náladou přichází i jarní recept na jarní salát s fenyklem a ředkvičkami zde.

Kde

Okres Rychnov nad Kněžnou, Královehradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště rozhledna Feistův kopec po zelené turistické značce k rozcestníku Pańska Góra – východ. Tady pokrčujeme po černé značce na Polské straně. Jakmile dojdeme na silnici, odbočíme vpravo a po zelené značce asi po 400 metrech odbočíme opět vpravo a napojíme se na žlutou značku, po které se údolím vrátíme zpět na parkoviště, odkud jsme vycházeli.

Jak daleko

9,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.