fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Na vyhlídku Babka v Brdech

A je tu zase pěkné všední odpoledne. Svítí sluníčko a my vyrážíme na krátkou vycházku do dosud neprozkoumaných Brd nad Řevnicemi.  Vrchy vůbec skýtají mnohá překvapení a jsou to hlavně místa Brd s názvem Hřebeny a zde konkrétně Řevnický les. Skalní útvar Babka, 506 metrů nad mořem, to byla výzva. A jaké překvapení nám cesta přinesla, uvidíte ve fotogalerii. Taková i podobná překvápka vás jistě očekávají i tam u vás, a tak neváhejte ani chvilku a hola hej, ven a do přírody! K tomu vás vyzývá TuGu, doufám, že i vaše inspirace. A jako bonus přidáváme recept na zeleninovo-houbovou  polévku z nasbíraných hub.

Recept gurmána
Zeleninovo-houbová polévka 

2 mrkve, kousek celeru, 1 hrst mraženého hrášku, 1 hrst mražené kukuřice, kousek květáku, kousek brokolice, 2 lžíce másla, 1,5 l zeleninového vývaru, 2 stonky libečku, kmín, sůl, pepř, 2–3 hrsti lesních hub, 1 vejce, 2–3 lžíce hladké mouky,  troška mléka, petrželka

Zeleninu nakrájíme na malé kousky a orestujeme ji v hrnci na másle. Přilijeme vývar, přidáme libeček, kmín, sůl, pepř a přivedeme k varu. Přidáme očištěné a na kousky nakrájené houby. Mezitím v hrnečku rozšleháme vejce s moukou, trochu osolíme a podle potřeby zavářku naředíme mlékem. Jakmile začne polévka vřít, přidáme vaječnou směs po lžičkách a vše vaříme asi 15 minut. Nakonec vmícháme nadrobno posekanou petrželku. (další recepty od TuGu zde)

 

Kde

Okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z odbočky ze silnice 116 jdete po lesní neznačené cestě, až narazíte na modrou turistickou značku, vedoucí do kopce. Po ní se vydejte k odbočce na Babku. Když si nádherného místa dostatečně užijete i s krásným výhledem do kraje, pokračujte po neznačené lesní cestě na zelenou, jdoucí zprudka dolů údolím Babského potoka do místa, kde zelená protíná lesní cestu, po které jsme již šli. Ta nás dovede do místa startu. Prodlouženou trasu je možné absolvovat i z Řevnic.

Jak daleko

5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista, dalekohled

Tip na ubytování  e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.