fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Na stolovou horu Ostaš

Krásná stolová hora Ostaš jen kousek od Police nad Metují. Stezka, kterou jsme absolvovali my, je dlouhá jen něco okolo tří kilometrů, a tak by se zdálo, že jí zvládnete dříve než za jednu hodinu. Já ale doporučuji si nechat alespoň něco kolem tří hodin. Budete mít tak dostatek času si důkladně prohlédnou a prozkoumat tuto jedinečnou lokalitu složenou z pískovců nejrůznějších tvarů, zajímavých zákoutí a jedinečných výhledů, a to i na vzdálené vrcholky Krkonoš. My měli příležitost tyto hory vidět s posledními sněhovými čepicemi. A na vlastní Ostaš už přicházely první jarní dny spojené s velikonočními svátky, které se odráží i v dnešním receptu zde.

 

Kde

Okres Náchod, Královehradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Ostaš po modré turistické značce směrem rozcestník Ostaš vrchol. Zde neodbočíme vlevo, ale pokračujeme rovně po neznačené stezce okolo stolové hory, která má téměř kruhový tvar. Asi po pětistech metrech pak odbočíme vpravo a velmi opatrně na vlastní nebezpečí  sejdeme zprudka pod horu na lesní stezku, po které vede modrá značka a ta nás bezpečně dovede na již zmíněné parkoviště.

Jak daleko

3,3 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.