fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Na rozhlednu Závist

Ať si kdo chce, co chce, říká, ale ta rozhledna je na tom správném místě. Je vidět snad odevšad. No a z rozhledny dohlédneme až na kraj světa. To je rozhlednička umístěná na místech bývalého a dávno zaniklého hradiště, dnes opět zasypaného. Poutá zaslouženou pozornost přijíždějících i přicházejících cyklistů, turistů i výletníků z celých Čech a hlavně pak z Prahy. Kdo by snad Dolním Břežanům tuto atrakci záviděl, tak ten už nemusí, vždyť je to Závist sama a osobně. No a kdo by dostal po výstupu na rozhlednu hlad, pro toho tu je recept na něco zdravého a hlavně jarního jako je Linguine se zeleným chřestem zde.

Kde

Okres Praha- západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Břežanské údolí (DB10) po žluté značce vzhůru do kopce vrchu Hradiště přes rozhlednu Závist až k rozcestníku Hradiště. Zde se napojíme na zelenou, po které dojdeme na rozcestník Dolní Břežany. Zde zelená končí a pokračuje žlutá. Po žluté jdeme až k přístřešku Šance a zde se spustíme po svahu neznačenou stezkou Kamenkou dolů do Břežanského údolí. Tady narazíme na modrou a dojdeme zpět na parkoviště do místa dnešního startu.

Jak daleko

11,6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Na rozhlednu Závist

  • aktualne je silnice v udoli uzavrena, takze je tam i ticho

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.