fbpx
Všechny krajeZlínský kraj

Na Radhošť, k Radegastu a na Pustevny

 

Do Dolní Bečvy jsme dojeli autem a pak už jen a jen vzhůru po zelené až na vrchol Radhoště a dále po hřebenovce na Pustevny. Cesta na vrchol vede převážně lesem, tak jsme chránění před nepřízní počasí i slunečním svitem a teplem. Toho bylo při našem výstupu hodně. Musím přiznat i malé zklamání, které nás čekalo na Pustevnách. Místo je komerčně velmi využívané a hojně navštěvované i z toho důvodu, že sem vede asfaltová silnice. Změť budov a stánků pak nedá vyniknout Jurkovičovým stavbám chatě Maměnce a Libušínu. Ani na fotografiích z galerie nepřiznávám celkový pohled na místo. Tak prosím nebuďte zklamaní až na místo dorazíte. Dolů to pak už šlo skoro samo, jen se část nejmladší výpravy od nás oddělila a využila místní autobusovou linku. A jako vzpomínka na místní specialitu přikládám recept na nastavovanou kaši s pohankou a uzeným zde.

Kde

Okres Nový Jičín, Zlínský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště v Dolní Bečvě po zelené značce až k rozcestníku Radhošť – hřeben. Zde odbočíme vlevo a po modré značce dojdeme k nedalekému vrcholu Radhošť. Zde uděláme čelem vzad a po hřebenu a po modré značce směřujeme na Pustevny. Dolů zpět do Dolní Bečvy můžeme využít část Lesnické NS Radhošť. Ta se po 2,5 km dotkne již zmiňované zelené, po které se spustíme zpět do údolí a do Dolní Bečvy.

Jak daleko

19,9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Na Radhošť, k Radegastu a na Pustevny

  • Nádherné připomenutí naší loňské dovolené v Beskydech. Děkujeme!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.