fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Den plný aktivit a zážitků na Lipně

Pro tentokrát jsme si naplánovali tak trochu relaxační a zábavný den v Lipně nad Vltavou. Již brzy ráno jsme si prohlédli přístaviště a blízké travnaté pláže. Po snídani jsme se nechali vyvézt linkou místního autobusu na vrch Kramolín a vyrazili na Stezku korunami stromů. Stezka je postavena na samém vrcholu Kramolína (900 m n. m.) a je plná zábavy a nevšedních výhledů do širého okolí. Pro návštěvníky je tu připravena řada herních i edukačních prvků a my se tu rozhodně nenudili, škoda jen, že počasí bylo tak trochu šumavské a proměnlivé. Jen o kousek dál jsme navštívili lesní hřiště Království lesa. Tady je to ráj pro aktivní děti a jejich rodiče. Vyzkoušeli jsme si obří trampolíny i lanový park a opravdu jsme se bavili. Je možné se tu občerstvit anebo si zajít do lesní dílničky Modřínek, která je součástí areálu. Plni zážitků a dojmů jsme se vydali pěšky zpět na pobřeží přehrady. Podvečerní sluníčko krásně zabarvilo přístaviště sportovních lodí v Marině Lipno a my tak měli dojem, že jsme u moře. Je tu možné korzovat, vykoupat se, nebo jen v klidu pozorovat hladinu zdrže. K ubytování jsme využili  nově vybudované a moderně vybavené apartmány Korzo Lipno, které jsou umístěny stranou největšího ruchu, což nám plně vyhovovalo. Den plný zážitků vám přeje TuGu.

Kde

Okres Český Krumlov, Jihočeský kraj, stát Česko

 

Kudy, kam, co

Z velkého parkoviště zdarma – Lyžařský areál Lipno (u potravin Coop) nás autobus odveze až na vrchol Kramolín a ke Stezce korunami stromů. Ze stezky dojdeme pěšky a po necelých 500 metrech dojdeme do Království lesa. Zpět do centra Lipna pak můžeme sjet busem nebo lanovkou. My šli pěšky lesní cestičkou mezi modrými provazy kousek od Stezky korunami stromů.

Pro koho a co s sebou

Hlavně pro rodiny s dětmi

Tip na ubytování Apartmán Lipno Korzo (nové moderně a vkusně vybavené apartmány v klidné části Lipna nad Vltavou)

Další informace na lipno.infoStezka korunami stromůKrálovství lesa

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.