fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Na Luž

Nejvyšším vrchem Lužických hor je vrch Luž, který byl naše dnešní výzva. Na české i německé straně jde o přírodní rezervaci. Samotný vrchol je tvořen vyvřelinou zvanou znělec a nabízí výhled do všech světových stran. Nejkrásnější rozhled je pak na obě strany Lužických hor. Výstup na Luž není až tak náročný jako na některé vrchy v Českém středohoří, vždyť výška nepřesahuje ani 800 metrů. V údolí pak nalezneme ubytování a občerstvení v domech s místní lidovou architekturou. Dnešní recept přináší zapečené těstoviny s drůbežím masem zde.

Kde

Okres Česká Lípa, Liberecký kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z parkoviště Myslivny po červené turistické značce na vrch Luž. Tady po hraniční čáře stezkou až na červenou značku. Po ní k rozcestníku Lužická stezka. Zde odbočíme vpravo a po zelené značce na německém území sejdeme k rozcestí Waltersdorf – CZ/D. Na tomto místě se potkáme s červenou značkou. Tou se vydáme až k rozcestníku Dolní Světlá – Bus. Na této cestě můžete navštívit NS Obnova mokřadů Brazilka a to stojí za to. Z Dolní Světlé odbočíme vpravo a jdeme po silnici do Horní Světlé. Tam pokračujeme po zelené až na parkoviště Myslivny.

Jak daleko

9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.