fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Na Komáří vížku v Krušných horách

Nejdelší osobní lanovkou Bohosudov – Kněžiště, ale raději Krupka a Komáří vížka, jsme se nechali vyvézt na úplný vrchol východních Krušných hor. Ten 15ti minutový zážitek si určitě nenechte ujít. Z lanovky je vidět celé České středohoří a část Podkrušnohorské pánve. A když překonáte převýšení 482 metrů, náhle se dostanete do vrcholových partií východních Krušných hor a jste na samé hranici s Německem. Do Německa je krajina jen mírně svažitá a působí dojmem mírně zvlněné. Tady stávaly zaniklé vesnice a osady a těžily se vzácné kovy. Po této činnosti jsou vidět už jen zarostlé kopečky a údolíčka. Krušné hory zase čelí tentokrát ničivé síle kůrovce a tak jsou na mnohých místech vidět haldy vytěženého dřeva. Ty nás provázely po celou dobu našeho dnešního putování. Žalostný to pohled. A abychom si spravili náladu, můžeme si připravit něco lehkého a letního, třeba v podobě salátu s jahodami a grilovaným hermelínem. Je to fakt chutná mňamka recept zde.

 

Kde

Okres Teplice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Lanovkou z Krupky na Komáří vížku a zde po červené turistické značce směrem Cínovec. Těsně před Cínovcem odbočíme vlevo a po místním značení (Cínovecký okruh) dojdeme na modrou turistickou značku, po které pokračujeme až na žlutou. Ta nás dovede zpět do místa startu na Komáří vížku. Lanovkou se pak můžeme nechat svézt dolů zpět do Krupky a tak si zopakovat neobyčejný zážitek.

Jak daleko

15 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.