fbpx

Na hyperbolickou rozhlednu Korunka na Červené hlíně

 

Ať už jdete kamkoli, všude Vás může čekat nějaké to překvapení, příběh, nebo zážitek. My už podruhé vyrážíme na rozhlednu novou a blízkou našemu domovu, na rozhlednu Korunka na Červené hlíně nedaleko Černolic. I když bylo pozdně podzimní počasí a všude v údolích se válela hustá a neproniknutelná mlha, my přesto nedbali tohoto nepříznivého počasí a vystoupali cestu kopcem z Dobřichovic až na vyhlídku Hvíždinec a pak ještě dále až k rozhledně Korunka. Tak zajímavé výhledy za slunečného počasí z obou těchto míst můžete spatřit, troufám si říci, jen velmi ojediněle. Jen jeden problém se během našeho putování objevil a to, že rozhledna Korunka byla už oficiálně uzavřená. Vstupu na rozhlednu bránil natažený řetěz a vstup bez omezení je plánovaný až na 1. 3. 2023. Tak dlouho jsme opravdu čekat nechtěli, a tak navzdory tomu, že pravidla většinou dodržujeme, podlezli jsme již zmíněnou zábranu a bezpečně vyšplhali na vrchol rozhledny. Vám to ale nedoporučuji a důrazně vás žádám k dodržování pravidel, a to hlavně během námrazy. Jinak je rozhledna tvořena bezpečnou kovovou konstrukcí a jak tchán podotkl, má zajímavý hyperbolický tvar. Za extra dobré viditelnosti je prý vidět i Ještěd, dokonce i hora Sněžka. Tak dobrou viditelnost jsme neměli, ale i tak to byl zážitek. Po takovém zážitku je třeba pokračovat i v nějaké té královské pochoutce, na ní recept naleznete zde.

Kde

Okres Praha – západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z vlakového nádraží Dobřichovice po modré turistické značce na vyhlídku Hvíždinec a dále až k rozcestníku U Šraňku. Zde odbočíme vlevo a po červené jdeme okolo rozhledny Korunka do údolí Všenorského potoka. Zde odbočíme vlevo a přes chatovou oblast se napojíme na silnici vedoucí do Všenor. Těsně před železniční tratí pak naposledy odbočíme vlevo a dojdeme po cyklostezce zpět na nádraží Dobřichovice.

Jak daleko

12,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Na hyperbolickou rozhlednu Korunka na Červené hlíně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.