fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Na hyperbolickou rozhlednu Korunka na Červené hlíně

 

Ať už jdete kamkoli, všude Vás může čekat nějaké to překvapení, příběh, nebo zážitek. My už podruhé vyrážíme na rozhlednu novou a blízkou našemu domovu, na rozhlednu Korunka na Červené hlíně nedaleko Černolic. I když bylo pozdně podzimní počasí a všude v údolích se válela hustá a neproniknutelná mlha, my přesto nedbali tohoto nepříznivého počasí a vystoupali cestu kopcem z Dobřichovic až na vyhlídku Hvíždinec a pak ještě dále až k rozhledně Korunka. Tak zajímavé výhledy za slunečného počasí z obou těchto míst můžete spatřit, troufám si říci, jen velmi ojediněle. Jen jeden problém se během našeho putování objevil a to, že rozhledna Korunka byla už oficiálně uzavřená. Vstupu na rozhlednu bránil natažený řetěz a vstup bez omezení je plánovaný až na 1. 3. 2023. Tak dlouho jsme opravdu čekat nechtěli, a tak navzdory tomu, že pravidla většinou dodržujeme, podlezli jsme již zmíněnou zábranu a bezpečně vyšplhali na vrchol rozhledny. Vám to ale nedoporučuji a důrazně vás žádám k dodržování pravidel, a to hlavně během námrazy. Jinak je rozhledna tvořena bezpečnou kovovou konstrukcí a jak tchán podotkl, má zajímavý hyperbolický tvar. Za extra dobré viditelnosti je prý vidět i Ještěd, dokonce i hora Sněžka. Tak dobrou viditelnost jsme neměli, ale i tak to byl zážitek. Po takovém zážitku je třeba pokračovat i v nějaké té královské pochoutce, na ní recept naleznete zde.

Kde

Okres Praha – západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z vlakového nádraží Dobřichovice po modré turistické značce na vyhlídku Hvíždinec a dále až k rozcestníku U Šraňku. Zde odbočíme vlevo a po červené jdeme okolo rozhledny Korunka do údolí Všenorského potoka. Zde odbočíme vlevo a přes chatovou oblast se napojíme na silnici vedoucí do Všenor. Těsně před železniční tratí pak naposledy odbočíme vlevo a dojdeme po cyklostezce zpět na nádraží Dobřichovice.

Jak daleko

12,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Na hyperbolickou rozhlednu Korunka na Červené hlíně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.