fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Českým rájem na Čížovku

 

Na samém okraji Českého ráje můžeme spatřit jednu z nejzajímavějších rozhledem současnosti. Čtyřicet metrů vysoká rozhledna Čížovka má totiž v předposledním patře  rozšíření v podobě prosklené plošiny, a tak můžeme pozorovat svět nejen ve směru horizontálním, ale také ve směru vertikálním, tedy pod sebou. Výhled je zde náramný do širokého okolí – na Mladou Boleslav, Ralsko, Bezděz, Humprecht, Trosky, vrch Mužský nebo Krkonoše. Samozřejmě za dobrého počasí :-). I vlastní cesta k rozhledně z Nové Vsi bažinatým údolím potoka Kněžmostka obklopeného pískovcovými skalami skýtá návštěvníkům opravdu nevšední zážitek. A jako prémii můžete za příznivého počasí využít ještě koupel v Drhlenském nebo Komárovském rybníku. Mnoho pěkných zážitků při objevování krás naší země vám přeje TuGu. Za pěkný tip na výlet bych chtěl poděkovat své kolegyni Hance P.

Kde

Okres Mladá Boleslav, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Nové Vsi (kde je také parkoviště) po žluté značce směrem na Drhely. Zde odbočíme vlevo na modrou, která nás dovede až k rozhledně Čížovka. Dále budeme pokračovat po modré až k rozcestníku Pod Malou Sněhurkou. Zde modrá končí a navazuje na zelenou značku. Po ní se vrátíme zpět do Nové Vsi.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.