fbpx
Hlavní město PrahaVšechny kraje

Modřanskou roklí

Krátký výlet si můžete udělat zářezem v krajině na území našeho hlavního města. Jedná se o Modřanskou rokli. My jsme vycházeli od rozcestníku Písnice – Pod rybníkem, abychom mírným klesáním po asi pěti kilometrech došli do cíle – k rozcestníku Modřany – poliklinika, tramvaj. Poklidná procházka vede zprvu pěšinou a později po asfaltce lesem okolo Písnického a Libušského potoka, které zde vyhloubily údolí zarostlé nepůvodní vegetací. My se po zdolání tohoto nenáročného výletu těšili na připravené bezmasé jídlo – zapečený fenykl s parmazánem. Recept naleznete zde.

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Stále po modré značce od rozcestníku Písnice – Pod rybníkem až do Modřan k rozcestníku Modřany – poliklinika, tramvaj. Obě místa jsou dobře přístupná městskou hromadnou dopravou.

Jak daleko

4,9 km z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.