fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Mělnickým podzemím i nadzemím

Nerad se opakuji, ale víkendové počasí opět turistice moc nepřálo, a tak volíme kompromis v podobě návštěvy města, jeho podzemí a krátkému výletu po jeho nejbližším okolí. Tím městem je protentokrát Mělník. Město nad soutokem Labe a Vltavy. Vody bylo v řekách dost, a i podzemí, místní studna a příroda Hořínského parku stála za krátkou návštěvu. A mňamka závěrem je recept na kuřátko zde.

Kde

Okres Mělník, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z náměstí Míru dojdeme k Turistickému infocentru Mělní, které je také vstupem do mělnického podzemí. Odtud se uličkami napojíme na modrou turistickou značku. Ta nás dovede až k rozcestníku Hořínský park – most. Tady přejdeme na žlutou značku a na ní zůstaneme až opět přijdeme k rozcestníku Hořínský park – most. Přes most po modré a za mostem odbočíme vpravo a po neznačených cestách pod vinicemi a okolo vinic zpět na náměstí Míru.

Jak daleko

5,3 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.