fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Kyjovkým údolím

Kyjovské údolí jsou pískovcové skály, skalní útvary a stěny v okolí říčky Křinice. V současné době (4/ 2023) na celém území Českého Švýcarska probíhá intenzivní těžba dřeva a některé části jsou uzavřeny, a to i díky velkému požáru z roku 2022. Již zmíněné údolí bylo dostupné jen k odbočce do údolí Bystrého potůčku. Toho využíváme a údolím procházíme, abychom udělali okruh. To nejnavštěvovanější místo je Kyjovská skalní stezka. Ta měří přibližně 1,7 km a vede po skalách nad údolím řeky Křinice. Stezka je vhodná pro turisty s dobrou kondicí, ale zvládnou jí i děti s velkou opatrností. Na trase se nachází několik vyhlídek, ze kterých je krásný výhled na okolní krajinný park a na skalní útvary i do údolí. Kyjovské údolí je pak součástí NP České Švýcarsko. My ještě vyrazili, jak jsem se již zmínil, neznačenou trasou údolím Bystrého potoka, kde nás překvapila silně podmáčená až bažinatá půda a spadané stromy. Nakonec přikládám recept na úžasnou pomalu pečenou kachnu s červeným zelím zde.

Kde

Okres Děčín, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Kyjov po žluté značce na Köglerovu NS a dále odbočit vlevo a okolo Strážce Kyjovského údolí opět na Köglerovu NS a po ní zdoláme tzv. Kyjovskou skalní stezku až do údolí Bystrého potoka. Zde jdeme neznačenou stezkou až na žlutou turistickou značku. Po ní dojdeme až na silnici směrem na Kyjov. Po silnici jdeme asi 700 metrů a odbočíme opět vlevo a dále navážeme na cestu mezi domky a pak po žluté a zpět do Kyjova na parkoviště.

Jak daleko

5,7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s velkou opatrností, turista, zdatný turista, vhodnou obuv do mokra

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.