fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Karlštejnský předvánoční okruh

Někdy se vyplatí nespoléhat na špatnou předpověď počasí. To byl také případ tohoto výletu. My ale vyrážíme vždy a tak nás krásný den v období adventu jen velmi mile překvapil.  Sice jsme stále čekali, že se přižene nějaký ten mrak, ale nic takového se naštěstí nestalo. Dosyta jsme si užili krásného dne ve společnosti hradu Karlštejn zasazeného do prostředí vápencového Českého krasu. Jen to bahno v okolí bývalých lomů Velká Amerika a Mexiko, kde bylo také nejvíce lidiček, trochu kazilo návrat domů, kde pak nastala nemilosrdná očista obuvi. A abychom si pořádně osladili život v těchto jinak tmavých dnech, přikládám recept na něco velmi sladkého zde .

 

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z placeného parkoviště Karlštejn silnicí 116 směr Praha a dále vlevo neznačenou asfaltkou úvozem mezi domy do kopce až na žlutou značku. Po ní dojdeme k rozcestníku Karlštejn – pod hradem. Tady dále pokračujeme silnicí směrem do obce Mořina. Zde narazíme na modrou, která nás dovede k rozcestníku Mořina. Od rozcestníku půjdeme po žluté značce k Dubu Sedmi bratří. Odtud už pokračujeme po červené značce až na parkoviště Karlštejn.

Jak daleko

12,7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností v okolí lomů, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty 

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.