fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

K prameni Labe přes Velký Šišák

Autobusem, z Labské, který jsme málem promarnili, jsme se nechali vyvést k Špindlerově boudě a pak za větrného a mlhavého počasí vyrazili k prameni Labe a dále na Labskou. Moje žena doslova plete nohama, aby se záhy ukázalo, že celou trasu urazila se začínajícím covidem. Počasí tedy není nijak příznivé a mění svou tvář každým okamžikem, a když se ještě podívám na meteoradar, s hrůzou zjišťuji, že se k nám ze západu blíží bouře s blesky. To mě tak rozhodí, že zřejmě Krkonošská voda a nervozita způsobila své a já často odbíhám z trasy. Snad i to posiluje mou ženu a tak si výjimečně nestěžujeme a jen útrpně pokračujeme dál. Naštěstí se bouřka nekoná a ani nezmokneme. Na takové výlety se nezapomíná a na konec si na ty okamžiky rádi vzpomeneme. Vám samozřejmě přeji jen to nejlepší počasí a pěkné zážitky. Na případné vylepšení pokažené nálady a na zahřátí posílám recept na chilli con carne zde.

Kde

Okres Trutnov, Královehradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Ze Špindlerovy Boudy po červené turistické značce až k rozcestníku Česká budka. Zde odbočíme vlevo po žluté k prameni Labe. Zde opět vlevo a po červené značce dojdeme k rozcestníku Vrbatova bouda. Tady odbočíme vpravo po zelené značce a dojdeme na rozcestník Nad Kotelní jámou. Zelená zde protne žlutou a tou se vydáme z kopce dolů na Horní Mísečky. Tady se napojíme na červenou a dále na modrou, kterou sestoupíme až k dalšímu rozcestníku Labská – severní okraj. Tady je už poslední napojení na zelnou, po které sestoupíme až na Labskou (kde jsme byli ubytováni). Pokud chcete sestoupit, až do údolí Labe k zastávce Labská, neodbočujte, ale pokračujte po modré turistické značce.

Jak daleko

18,5 km z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.