fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Hvězda, Skalní divadlo a Kovářova rokle

Kdo má rád pískovcové skály a toulání těmito skalními útvary, určitě by měl vyrazit do Broumovských stěn. V nejsevernějších výběžcích Česka najdete malebné rokle, výhledy, jedinečné skalní útvary a řadu dalších zajímavostí tak trochu jiných než na ostatních místech v naší roztodivoucí zemi. Počasí jaro připomínalo jen vzdáleně a při teplotě 4 st. Celsia a prudkém větru jsme měli spíš pocit na třeskutou zimu. Navlečeni do všeho co jsme si s sebou vzali, jsme pomalu procházeli nedlouhé turistické úseky, abychom si vše pořádně prohlédli a pokochali se tamější krajinou. A bylo celkem fajn, že jsme si po takovém téměř zimním putování mohli zpestřit jídelníček něčím dobrým, jakým jsou rybí bramborové krokety s jarním salátem. Recept naleznete zde.

Kde

Okres Náchod, Královehradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Hvězda po červené turistické značce dojdeme až k rozcestníku U Pánovy věže – nad roklí. Zde odbočíme vpravo a po žluté značce sejdeme do údolí až k dalšímu rozcestníku Setonova studánka. Tady se napojíme na červenou a budeme stoupat Kovářovou roklí k další odbočce U Kovárny. Tam odbočíme vlevo a po zelené se dostaneme zpět na parkoviště. Trasu lze různě obměňovat i modifikovat.

Jak daleko

5,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.