fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Hruboskalskem

Přírodní rezervace Hruboskalsko patří bezesporu k tomu nekrásnějšímu v Českém ráji a určitě i obecně v pískovcových skalních městech celých Čech. Je to vlastně nevelká oblast naplněná mnoha krásnými přírodními zákoutími, vyhlídkami, prameny, skalními městy, pískovcovými solitéry i arboretem a historickými stavbami. To vše vám nabízí i dnešní putování po tomto místě. A protože nám nedávno skončil starý rok přikládám recept na něco, co nás provázelo jeho prvním dnem, ale může patřit i do našeho jídelníčku v celém roce 2023 zde.

Kde

Okres Semily, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Hrubá Skála – zámek po zelené turistické značce schody dolů projdeme Myší dírou. Zde odbočíme vlevo na modrou a údolíčkem Adamova lože dojdeme k rozcestníku U Adamova lože. Pak pokračujeme vpravo po žluté značce a až dojdeme k rozcestníku Smíchousův rybník. Tady odbočíme mírně vlevo a budeme pokračovat po modré směrem na rozcestník U Kavčin. Zde odbočíme opět vlevo a zpět na zámek Hrubá Skála se budeme vracet po červené.

Jak daleko

7,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.