fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Dýňovou Bykoší a okolím

Je půlka října 2022 a teplota vystoupila k 20 st. Celsia. Ideální počasí k návštěvě dýňové farmy v Bykoši. My se po nákupu několika dýní ploužíme v tento prapodivný den krajinou nejbližšího okolí Českého krasu. V lesích je nezvyklé vlhko a to přeje nejen růstu hub, ale i lesnímu hmyzu, který nás, jakmile se zastavíme, obtěžuje. Na samotný závěr naší cesty jsme pak odměněni krásným západem slunce a mraky, které jsou k vidění tak maximálně dvakrát do roka. A co by to bylo za příspěvek, kdybych vám nenabídl recept na něco dýňově úchvatného, chutného a snadného, jako je dýňové rizoto zde.

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Vycházíme z Všeradic, jen kousek od Bykoše, po modré turistické značce směrem k rozcestníku Housina. Zde odbočíme vpravo a následně po červené značce dojdeme do nedaleké obce Želkovice. Zde odbočíme mírně vpravo a po neznačené silnici dojdeme do obce Borek. Tam se napojíme na NS Koněpruské jeskyně Borek, abychom došli do Suchomast. V Suchomastech pak pokračujeme po silnici až k obci Vinařice. Těsně před touto obcí pak odbočíme vpravo a po polní a následně lesní cestě dojdeme až do obce Všeradice, místa dnešního startu.

Jak daleko

13,7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.