fbpx
Olomoucký krajVšechny kraje

Dlouhé stráně jsou opravdu dlouhé

V roce 2005 byly Dlouhé stráně zvoleny veřejností jako největší div České republiky. To hovoří za vše a navíc nám opravdu přálo počasí. Je pravda, že neděle samotě nepřála, ale protože jsou Dlouhé stráně opravdu dlouhé, nebyl to až takový problém a své místo na vrcholu jsme si bez problémů vydobyli.  Dolů do údolí Divoké Desné, jsme pak sestupovali úmornou asfaltkou, kde nás rušili jen koloběžky, cyklisté, autobusy, lodě, letadla a občas i rychlejší chodci (nezdvořáci). Prostě z kopce a po asfaltu to není to pravé. Přežili jsme a šťastně došli, až k dolní stanici lanovky v Koutech nad Desnou, odkud jsme vyráželi. Jelikož je léto a teplo a vy určitě máte zahrádky plné paprik a rajčat, přidávám ještě recept na vynikající lečo zde.

Kde

Okres Šumperk, Olomoucký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Lanovkou z Koutů nad Desnou do stanice Dlouhé stráně. Odtud po červené značce přes horní vodní nádrž Dlouhé stráně k rozcestníku U Okenní štoly. Zde navážeme na cyklotrasu 6263 až k přístřešku Pod horní hrází. Tady odbočíme vpravo a po cyklotrase 6155 dojdeme až do údolí Divoké Desné a na zelenou a dále pokračující modrou turistickou značku. Ta nás údolím okolo dolní nádrže dovede zpět na parkoviště pod již zmíněnou lanovku.

Jak daleko

17,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.