fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Blatenský svah a Tiské mokřady

 

Podzim se chýlí ke svému konci a začínají kratší dny, které se propadnou do doby zimního temna. To nastane, ať chceme či nikoliv. Proto užívejme ještě posledních teplých a slunečných dnů. Krajina se brzy uzavře do černobílé grafiky. Turistický gurmán ale právě v tomto období neváhá a vyráží do přírody, ať je počasí jaké je a snaží se objevovat nová místa. Nehltá kilometry a nevyhledává nebezpečí. Snaží se být v pohodě. Tak i tento výlet byl snad plný pohody a objevování míst, které nás pohltily a byly plné klidu a nových nenápadných přírodních koutů a skalních útvarů roztroušených v krajině. A obvykle zde připadá místo na něco dobrého, co může závěr putování ještě vylepšit. Tou dobrotou, která na vás může doma čekat je vyzkoušený recept na kuřecí stehna na zeleném pepři a šalotkách zde.

 

Kde

Okres Louny, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Blatna po červené turistické značce směrem rozcestník Tis u Blatna. Zde odbočíme vpravo a po žluté navazující značce pokračujeme až k dalšímu rozcestníku U kapličky sv. Jiljí. Tady žlutá končí a my se pustíme do mírného kopce po zelené značce. Asi po 750 metrech odbočíme vpravo a vydáme se neznačenými lesními cestami podle přiložené mapy zpět do Blatna odkud jsme vyráželi.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.