fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Bobří soutěskou

V okolí Úštěku je mnoho pěkných míst a na jedno takové právě dnes vyrážíme. Je to Bobří soutěska a také vodopády Bobřího potoka. A pokud půjdete jako my z Kravařů podél toku potoka, setkáte se s řadou překážek v podobě vyvrácených stromů. Tak si můžete jasně představit, jak to asi vypadalo, když zde bobři řádili. No možná tu bobři nikdy neřádili, ale potůček zde vytváří kamenné hrázky a hráze. Samotná soutěska je tvořena čedičovým podložím a poměrně vysokými a strmými okolními skalami. Potok tu tvoří opravdu pěknou přírodní vodní kaskádu a jeho přítok obdivuhodný osmimetrový vodopád. Jedinečné místo bývá hojně navštěvováno z nedalekého parkoviště. My však máme rádi dobrodružství a cíle, kterých není jen tak jednoduché dosáhnout. Okolí nad roklí, kterým jsme se vraceli, je mírně zvlněné, otevřené s rozlehlými loukami a lesy. Pěkné poznávání české krajiny vám přináší TuGu.

Kde

Okres Česká Lípa, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Kravařů po zelené turistické značce směr Bobří soutěska a parkoviště Bobří vodopády. Na parkovišti se dáme vlevo a kousek po silnici a pak neznačenou stezkou přes most přes Bobří potok loukami a lesy zpět do obce Veliká. Zde navážeme na zelenou, po které dojdeme do Kravařů,  kde jsme na náměstí bezpečně parkovali.

Jak daleko

13 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.