fbpx
Plzeňský krajVšechny kraje

Ze Starého Plzence na Radyni

Náš dnešní výlet začal na exkurzi ve vyhlášené „sektárně“ ve Starém Plzenci. Tady se vyrábí náš populární sekt a my jsme mohli během návštěvy odhalit alespoň část tajemství jeho výroby i s vlastní degustací šumivého vína. Příjemně osvěženi pak vyrážíme do mírného kopce na nedalekou zříceninu hradu Radyně a do okolních skalních útvarů. Z některých z nich je pak pěkný výhled na zříceninu, do okolní krajiny i na Starý Plzenec dole v údolí. Pokud vám po výletě vyhládlo, přikládám ještě recept na salát s uzenou panenkou zde.

Kde

Okres Plzeň-město, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště za závodem na výrobu sektu po zelené turistické značce na Masarykovo náměstí ve Starém Plzenci. Tady odbočíme vlevo a nyní již po žluté značce dojdeme až ke zřícenině hradu Radyně a dále ke skalnímu útvaru Svatební stěna. Zpět se obrátíme a budeme se vracet po NS Skalní stezka (místní modrá) až k bývalému lomu Hřeben. Od lomu se po krátké neznačené lesní stezce navrátíme na žlutou značku, po které jsme již přišli a pak se opět po zelené vrátíme zpět na parkoviště u ,,sektárny“.

Jak daleko

6,9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.