fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Ze Špindlerovky do Špindlerova Mlýna na sněžnicích

Dnes musím poopravit svůj názor na Špindlerův Mlýn a jeho okolí jako je Labská, Bedřichov, Svatý Petr a další.  Měl jsem k nim jakousi odtažitost, ale jsou to krásná horská střediska v srdci Krkonoš. Vlastní Špindlerův Mlýn je pak také dobré strategické místo k uskutečňování výletů. Je tu, mimo jiného, i autobusové spojení se Špindlerovou Boudou. Ta se nachází ve výšce 1197 m n m a tak je dobrým výchozím bodem pro hřebenovou turistiku s možností návratu právě do Špindlerova Mlýna. Nám po dvou dnech extrémně špatného počasí konečně vysvitlo sluníčko, a to vše po čerstvých sněhových přeháňkách, které na stromech vytvořily vrstvy bělostného a nadýchaného sněhu. To vytvořilo tu pravou pohádkovou atmosféru, na kterou u nás v nížině někdy čekáme celé zimy. I v letním období je možno tuto poměrně nenáročnou trasu absolvovat. Možná právě tato myšlenka na léto nás vedla k zařazení receptu na kynuté borůvkové koláče zde.

Kde

Okres Trutnov, Královéhradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Ze Špindlerovy Boudy po modré turistické značce až k rozcestníku Davidovy Boudy. Zde odbočíme vlevo a po žluté sestoupíme k Dívčím lávkám. Tady se žlutá napojí na modrou, po které pohodlně dojdeme až do centra Špindlerova Mlýna. Mapa obsahuje i malou odbočku na odpočinkové místo pod Čihadlem.

Jak daleko

8,9 km z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, v zimním období doporučuji sněžnice

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.