fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Z Roudnice na Říp

Proč do Roudnice a proč právě na Říp? No protože je tu pohoda a mnoho zajímavých míst. Můžete například navštívit zámek, sakrální památky, rudný pramen, rozhledny, galerie i zajímavé obchody a cukrárnu a též mnoho restaurací. O dalších zajímavostech vám řeknou v místním informačním a dopravním centru. Je také možno ochutnat místní výborné roudnické víno a jako bonus vystoupat na kultovní a nedaleko ležící horu Říp. K cestě na Říp doporučuji využít modrou turistickou značku. Vede klidnou otevřenou krajinu a po vlastním výstupu na horu vás čeká řada neopakovatelných výhledů na okolní krajinu. Protože jsme před návštěvou Roudnice nad Labem navštívili při dnech otevřených dveří levandulovou farmu pod Řípem, přikládám recept na třešňový džem s levandulí zde.

Kde

Okres Litoměřice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Karlova náměstí, kde je možné též zaparkovat a po malé prohlídce okolí, jdeme po modré turistické značce až na vrchol Řípu. Zpět jsme se vrátili po téže značce, pak je délka trasy dvojnásobná.

Jak daleko

7,2 km z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.