fbpx

Z Rabštejna na žihelské balvany

 

Nejmenší české historické město Rabštejn nad Střelou nás konečně přivítalo krásným až letním počasím. Stavby v podzámčí nám připomínají německé pohraničí. A opravdu, území bylo obydleno německým obyvatelstvem a před začátkem 2. světové války bylo přidáno k Sudetům. Je zde klidné prostředí městečka s 23 stálými obyvateli. A ještě klidnější jsou lesy v okolí Žihle s obřími žulovými balvany. Tak to je okolí Rabštejna a říčky Střely. Moc pěkných zážitků v místech klidu vám přeje TuGu.

Kde

Okres Plzeň-sever, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Po prohlídce centra městečka Rabštejn nad Střelou a návštěvě kavárny Četnická stanice se vydáme po modré značce směrem na Nový Dvůr. Asi po 1 200 metrech odbočíme na vyhlídku u kříže, abychom se opět vrátili zpět na modrou a pokračovali až do Nového Dvora. Zde přejdeme na žlutou turistickou značku. Lesy jsou tu plné žulových balvanů a žlutá nás nejzajímavějšími místy provede. Když pak dojdeme na rozcestník, kde se žlutá střetne s červenou, nezbývá nám nic jiného, než se po ní vrátit zpět do Rabštejna nad Střelou.

Jak daleko

13 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Z Rabštejna na žihelské balvany

 • 25 dubna, 2018 (6:42 am)
  Trvalý odkaz

  Když byli kluci malí, byli jsme tam na kolech a ty kopce nám daly pěkně zabrat. Ale je tam opravdu krásně. V okolí doporučuji ještě Plasy s rozsáhlým areálem kláštera a zámek Manětín.

  Reagovat
  • 25 dubna, 2018 (6:51 am)
   Trvalý odkaz

   Díky za komentář i za další zajímavé tipy v okolí. TuGu

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.