fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

Z Lokte na Loket okolo Ohře

Na doporučení paní z Infocentra v Karlových Varech, tentokrát vyrážíme z Lokte možná nezvykle, proti proudu řeky Ohře. Je zde určitě méně turistů a cyklistů. Výlet vede nejprve romantickým údolím řeky. Po překonání toku vystoupáme přes obec Staré Sedlo a Dvory až k hranici Slavkovského lesa, abychom poté opět sestoupili do údolí Ohře, kde se nachází nad meandrem řeky slovutný hrad Loket. Pokud vám zbyde po pochodu trocha času, určitě ji věnujte prohlídce města i hradu. Jako inspiraci dnes přikládám osvědčený recept na trochu jiné kuřátko zde. Pěkné putování karlovarským krajem přeje TuGu.

Kde

Okres Sokolov, Karlovarský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Přiložená mapa bohužel neumožňovala ukázat trasu, tak jak jí můžete absolvovat vy a to kvůli dočasné uzávěře lávky. My vyráželi z parkoviště u vlakového nádraží po zelené turistické značce proti proudu Ohře až k odbočce rozcestník Lávka Staré Sedlo. Tady začíná žlutá, po níž se vydáme k rozcestníku Dvory. Zde odbočíme vlevo a po zelené sestoupíme směrem k řece do Lokte. Než se ale dostaneme až k řece, je možné odbočit vlevo a po místním značení projít vyhlídkami nad řekou s pěknými pohledy na historickou část Lokte přes řeku. Na nádraží pak můžeme dojít několika způsoby, viz přiložená mapa.

Jak daleko

12,9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi na vyhlídkách s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.