Hlavní město PrahaVšechny kraje

Z Dubečské trze do Uhříněvsi a zpět

Zimní výlety jsou náročné asi hlavně díky nepříznivému větrnému a mrazivému počasí. Právě takové vládlo i při našem dnešním putování, ale jak víte, my jdeme vždy a za každého počasí. Nejedeme daleko, jen na okraj našeho hlavního města. Trasa vede podél Říčanského potoka a v první fázi kopíruje NS Dubeč – Uhříněves. Velmi pěkným zážitkem pak je Panská zahrada v Dubči, od které začínáme. I tak se dá rekultivovat bývalá skládka. Za mě určitě dobrý nápad. Trasa je pak nenáročná a tvoří ucelený okruh. Jako gurmánskou inspiraci přikládám recept na velmi chutné dušené vepřové na mrkvi zde.

Kde

Hlavní město Praha, Česko

Kudy, kam, co

Z parkoviště U Dubečské tvrze jdeme na malou prohlídku místní Panské zahrady a pak vyrážíme po modré turistické značce ve směru rozcestník Obora v Uhříněvsi. Tady odbočíme vlevo a jdeme už po červené značce k rozcestníku Netluky, abychom tady červenou opustili a vydali se dále po cyklostezce A239 a dále pokračovali po A24, po které se vrátíme zpět na modrou a zpět na parkoviště U Dubečské tvrze.

Jak daleko

11 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.