fbpx

Z Andělské hory na Šemnickou skálu a ještě dál

Jen nedaleko od Karlových Varů, hned u hlavní spojnice mezi Prahou a Vary, stojí zřícenina hradu Andělská hora. K místu se váže celá řada pověstí a je hojně navštěvováno. I okolí hory je přírodně zajímavé a jedním z nejzajímavějších je pak nedaleká přírodní památka – Šemnická hora. Z ní je také úžasný výhled, jak na Krušné hory, tak i na nepřístupné Doupovské s vojenským újezdem Hradiště. Jen počasí nás trochu zklamalo a sluníčko ozářilo podzimní krajinu až v podvečerních hodinách. To jsme se už vraceli domů, a tak nás paprsky pěkně hřály do zad. I když třeba nebude ideální počasí, určitě to není důvod zůstávat doma, ba naopak, podzimní čas je k výletům po přírodě ideální, alespoň se člověk tolik nepotí. S pozdravem „světu vstříc“ se pro tentokrát loučí TuGu.

Kde

Okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Andělské Hory jdeme po žluté podzimní turistické značce na Šemnickou skálu. Zde se napojíme na červenou ve směru k rozcestníku Hloubek–potok. Tady se vydáme údolím a podél potoka a lesy až na zelenou, po které se vrátíme zpět do místa startu.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.