fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

Z Abertam na Ryžovnu a zpět

Končíme naši dovolenou i putování po Krušných horách. Konečně se počasí umoudřilo a vysvitlo sluníčko. Zbytky sněhu a mráz s větrem naznačují, že zima zdaleka nekončí. My chceme využít celého krásného dne k pobytu venku na čerstvém vzduchu. Pochodujeme táhlým stoupákem na Hřebečnou a dále na Ryžovnu a malý kousek jdeme podle vyhlášeného Blatenského příkopu. Ten prochází celkovou rekonstrukcí, která má být zcela dokončena v březnu roku 2024. Část příkopu již rekonstrukci podstoupila tak doufejme, že zbytek bude v termínu dokončen a udělá radost všem poutníkům. Podél celého příkopu vede zajímavá naučná stezka. My příkop záhy opouštíme a vracíme se lesy zpět do Abertam. Recept, který přikládám je na sytou čokoládovou buchtu zvanou brownies zde.

Kde

Okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Abertamy po Plešivecké NS dále po NS Hřebečná až k občerstvení Maringotka. Zde odbočíme vlevo a dojdeme až do čedičového lomu Hřebečná. Po prohlídce lomu se vrátíme zpět a pokračujeme po neznačené cestě až do Ryžovny. Zde odbočíme opět vlevo a napojíme se na NS Blatenský příkop. Po 3300 metrech odbočíme vlevo a Stezkou Českem dojdeme na červenou značku. Po červené jdeme k Červené jámě. Tady zahneme vpravo a lesem dojdeme až na zelenou značku, po které se vrátíme zpět do Abertam a na parkoviště.

Jak daleko

14 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.