fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Vzhůru do Sedla

Zdolání čtvrtého nejvyššího vrcholu Českého středohoří  – Sedla, bylo výzvou i povinností milovníka a obdivovatele těchto končin naší země. A stálo to za to. Po prvotním strmém výstupu se dostaneme na samotný hřbet Sedla, kde se nám otevírají krásné výhledy na okolní krajinu Českého středohoří, Ralskou pahorkatinu a Lužické hory. Samotný hřbet je posetý zvláštními skalními útvary a i ty dozajista také stojí za zhlédnutí. Okolní krajina pak skýtá klid lesních samot, v době našeho pobytu však narušených masivní těžbou dřeva. Narazíme zde i na původní historické památky. A pokud budete po zdolání poměrně krátkého, avšak kopcovatého výletu unaveni, můžete si připravit Kachní prsíčka s dýňovým pyré a bramborovými noky. Recept naleznete zde.

Kde

Okres Litoměřice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Nad Lovečkovicemi (kde je možné omezeně parkovat) po žluté turistické značce směrem Sedlo – sev. rozcestí. Zde žlutou opustíme a po zelené překonáme vrchol Sedla a vrátíme se oklikami zpět až do místa startu.

Jak daleko

8,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou 

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.