fbpx
Olomoucký krajVšechny kraje

Vozka, Keprník a Kamenné oko v Jeseníkách

Asi nejhezčí výlet, který jsme při návštěvě Hrubého Jeseníku udělali, byl právě tento. Krásné výhledy, divoká příroda a nečekané skalní útvary, tak by se dal asi v krátkosti charakterizovat tento výšlap do hor Jesenických. Na úplný závěr nám tyto hory ukázaly svou jedinečnou tvář, tak typickou pro tento kout naší země. A jako lehkou tečku letních chutí přikládám recept na těstoviny s lilkem zde.

Kde

Okres Šumperk a Jeseník, Olomoucký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Červenohorské sedlo po červené turistické značce až k rozcestníku Sedlo pod Vřesovkou. Tady se vydáme po zelené značce směrem na rozcestník U Vozky. Zde se napojíme na žlutou ve směru rozcestník Trojmezí. Jakmile žlutá skončí, napojíme se na červenou, po které dojdeme až na vrchol Keprník.  Z vrcholu se budeme vracet po červené zpět až k Vřesové studánce. U studánky odbočíme vlevo a po zelené dojdeme na Kamenné oko. Z Kamenného oka se budeme vracet tentokrát po žluté značce a u Bílého sloupu se napojíme na červenou, po které se vrátíme zpět na parkoviště do Červenohorského sedla.

Jak daleko

16,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Vozka, Keprník a Kamenné oko v Jeseníkách

  • Dnes jsme šli a bylo to parádní. Moc děkujeme za inspiraci!

    Reagovat
    • To nás moc těší, že se vám výlet líbil a jsme inspirací. Nám tam bylo také krásně a rádi na něj vzpomínáme. TuGu

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.