fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Volmanova vila v Čelákovicích s procházkou kolem Labe

Osud a pohnutá historie nově opravené a zrekonstruované vily podnikatele Volmana, který byl majitelem strojíren v Čelákovicích. To bylo hlavní téma prohlídky prvorepublikové funkcionalistické vily. Tu jsme absolvovali pod vedením milé a profesionální průvodkyně, která nám také poradila pěkný deseti kilometrový okruh okolo řeky Labe Polabskou nížinou. Pěkné počasí jen umocnil pozitivní zážitek z celého dne. A jako sladkou tečku přikládám podzimní recept na jablkovou bábovku zde.

Kde

Okres Praha – východ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

U restaurace u Prokopa je pěkné parkoviště a na dohled Volmanova vila. Tady se dá dobře zaparkovat. My po prohlídce vyrážíme ulicí Stankovského až dojdeme na kruhový objezd. Zde odbočíme vlevo a ulicí U Kapličky jdeme až na cyklostezku A 2 vedoucí okolo Labe, a to po proudu. Cyklostezkou A 2 putujeme na lávku v Káraném. Tady odbočíme vpravo a po žluté značce k úpravně vody v Káraném. Dále pokračujeme stezkami podél břehu až narazíme na modrou značku. Po modré značce jdeme až k rozcestníku Čelákovice – lávka. Zde se napojíme na žlutou značku, po které půjdeme až na ulici Stankovského. Ta nás dovede až na parkoviště před vilou.

Jak daleko

Prohlídka Volmanovy vily (cca 80 min) a pak 10,7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Bližší informace na provoz a otevírací dobu Volmanovy vily zde

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.