fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Výbrnickým údolím

Dnes jsme se vypravili pěšky z Nižboru údolím Výbrnice, kterým protéká Žlubenický potok a to konečně za slunečného jarního počasí. Ani jsme netušili, kolik právě v tomto vlhkém údolí rozkvétá rostlin. Tak jak procházím, tak také fotím, a tak vám květenu předkládám. Pokud se vypravíte právě tímto směsem, nečekejte nic více ani nic méně, než pěkné údolí plné květin a stromů. K tomuto krátkému textu přikládám ještě recept na špagety s domácím pestem zde.

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Nižboru a uličky Do Jasánek, kde se dá se štěstím i zaparkovat, po modré turistické značce i s malou odbočkou na Tlustou horu, dojdeme až k rozcestníku Chyňava rozcestník. Těsně před rozcestníkem, ale odbočíme a lesní asfaltkou a dále neznačenými lesními cestami podle mapy se vrátíme zpět do Nižboru.

Jak daleko

12,8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.