fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Údolím Leontýnského potoka a Klíčavy

Mezisváteční výlet nás zavedl nedaleko Lánské obory do místa, kde před dávnými časy vedla koněspřežná dráha mezi Prahou a Lány. Její terénní zásahy jsou dodnes v krajině patrné. Cesta vede dále po úbočí Klíčavy. My se pak zpět vraceli klidným údolím Leontýnského potoka. Po sněhu v lesích nebylo ani památky, jen na hladinách rybníku zbytek tajícího ledu prozradil, že nedávno bylo ještě mrazivé počasí a sníh z poloviny prosince. Takový byl mezisváteční čas 2022. A pokud vám nezbylo doma již žádné vánoční cukroví, můžete se alespoň pokochat fotografií a inspirovat receptem na ořechy plněné karamelovým krémem zde. Určitě vám budou chutnat.

 

Kde

Okres Kladno a Rakovník, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Nám se podařilo zaparkovat u hájovny Píně, kde začíná značená stezka bývalé koněspřežné dráhy. Tou se vydáme až dorazíme na zelenou značku. Po zelené dojdeme k obci Ruda. Tady zelená odbočuje zprudka vpravo, ale my jdeme stále rovně cestou až překonáme silnici 237 a napojíme se na neznačenou lesní stezku okolo trati a dále až k rybníku Horní Kracle. Zde narazíme na žlutou. Tou jdeme směrem vlevo až k rozcestníku Pilský rybník – sever. Zde pokračujeme už dále po zelené, a to až k břekové aleji na Brejli. Alejí, respektive cyklo silnicí 201 se vydáme dolů kopcem k bráně do Lánské obory. Tam se napojíme na poměrně frekventovanou silnicí 236, po které se vrátíme zpět do Píně. Několik parkovacích míst je také u brány do Lánské obory.

Jak daleko

16 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.