fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Údolím Kocáby

Kam vyrazit v zimě je někdy těžkou otázkou. My se snažíme jezdit do 30 kilometrů od domova. Počasí většinou nepřeje a brzy se stmívá, proto také většinou nevolíme příliš dlouhé a náročné trasy. Výlet do údolí Kocáby se setkal s příznivou odezvou a tak vám jej mohu jen doporučit. Údolí je z části divoké a přírodní, částečně obydlené chatami a osadami bývalých a možná i současných trempů. Po pěkném výletu nás pak doma čekaly buchty s mákem a bílá káva. Recept na pečené buchty naleznete zde. Pěkné výlety zimní krajinou vám přeje TuGu.

Kde

Okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z obce Malé Lečice po zelené turistické značce k rozcestníku Pod Kolní strání. Dále pak po modré značce přes říčku Kocábu vpravo do kopce. Od říčky asi po kilometru odbočíme z modré značky vpravo a neznačenou cestou údolím potůčku Královka dojdeme až na žlutou značku. Tou se vrátíme zpět do Malé Lečice. Zde můžete ještě zavítat, teď už po zelené, k Lečickému vodopádu.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.